احراز هویت چندگانه در فریمورک لاراول (قسمت آخر اضافه شد)

2019-11-16
5 دقیقه مطالعه

مدت خیلی زیادی بود که قصد داشتم یه سری ویدئوکست در مورد موضوع احراز هویت چندگانه تو فریمورک لاراول ضبط کنم ولی هر دفعه یه مشکلی پیش میومد یا ویدئوها مورد دلخواهم نبود.

حقیقت قضیه اینجاست که ویدئوکست ضبط کردن خیلی سخت‌تر از چیزیه که ممکنه فکرشو بکنید. بزرگترین مشکل هم توضیحات انحرافی زیاد (یا به قولی جواد خیابانی طور) و در نتیجه طولانی شدن ویدئوها بود. در نهایت یه بار هم که خوب ضبط کردم چند قسمت رو اومدم ادیتشون کنم فهمیدم موقع ضبط میکروفون لپ‌تاپم خاموش بوده و همه‌ی ویدئوها بی صدان :)))))

در نهایت دوباره نشستم و سعی کردم ضبط کنم اما حالا این روزا سرم زیادی شلوغ شده و خیلی وقت نمی‌کنم ضبط کنم. فعلا دو قسمتی ضبط کردم که یکیش معرفی هست و گذاشتم‌شون توی یوتیوب. هنوز نمی‌دونم تا کی قراره طول بکشه و هر چند وقت یه بار می‌تونم بشینم ویدئو ضبط کنم ولی در اولین فرصتی که دستم بیاد می‌شینم و ادامه می‌دم.

با استفاده از احراز هویت چندگانه شما می‌تونید چندین نوع کاربر توی اپلیکیشن‌تون داشته باشید و به راحتی برای هر کدوم ویژگی‌ها و قابلیت‌های مخصوص به خودشون رو تعریف کنید. قبلا این کار رو توی لاراول با کتابخونه‌هایی که آدمای دیگه نوشته بودن انجام میدادن و خیلی هم خوب کار می‌کرد، اما مشکل از جایی شروع شد که از یه جایی به بعد اون کتابخونه‌ها آپدیت نشدن و دلیلشم این بود که لاراول توی نسخه‌های جدیدترش این قابلیت رو به ما داد که تایپ کاربرامون رو هم بتونیم شخصی سازی کنیم و توی این سری قصد داریم ببینیم این قضیه چطوریه و بدون نیاز به هرگونه کتابخونه‌ی اضافی چطوری انجام میشه.

این دو قسمت رو ببینید و اگه نظری داشتید حتما بهم بگین. فقط در نظر داشته باشین که اولین باریه که من دارم ویدئو ضبط می‌کنم و تو این یکی دو قسمت اول خیلی استرس و فشار روم بود و معلوم نیست چقدر دیگه ادامه پیدا کنه تا راه بیفتم. در نتیجه اگه جایی مشکلی بود حتما بهم اطلاع بدین که توی بقیه ویدئو‌ها در نظر داشته باشمش. تو اولین فرصت هم یه قسمت نظرات به وبلاگم اضافه می‌کنم که بتونین همینجا هم نظر بدین.

پس این شما و این هم احراز هویت چندگانه در لاراول: پلی لیست ویدئوهای این سری رو می‌تونین از این لینک توی یوتیوب ببینید.

قسمت آخر به پلی لیست اضافه شد.


سورس این پست رو می‌تونین از اینجا ببینین :)